Predstavenie kategórie AUTHOR Cross 29 - Author bicycles

Predstavenie kategórie AUTHOR Cross 29

AUTHOR DURAL CROSS 29

Novou kategorií, kterou jsme nazvali Cross 29, se snažíme oslovit ty, kteří hledají více než jen klasické krosové kolo, tak jak ho známe od nepaměti. Chtějí něco mezi krosovým 700c a MTB 29" kolem. Přesně to bychom jim chtěli nabídnout novou kategorií. Nejbližší srovnání je připodobnění těchto kol k SUV modelům aut. Zákazník díky modelu v kolekci Cross 29 získá širší pláště, ráfky, řídítka, vyšší zdvih a tuhost vidlice a upravenou geometrii rámu. Ta stále zachovává delší horní rámovou trubku v kombinaci s kratším představcem. Vše pro větší pohodlí a bezpečí při jízdě v terénu, resp. všude tam, kam Vás cesty zavedou.

Rámy díky použití vidlic s vyšším zdvihem dostaly vyztužení tzv. „gussetem“ mezi dolní a hlavovou trubkou. Navíc nejvyšší modely CODEX, AIRLINE, MISSION získávají pro designovou čistotu kola vnitřní vedení lanek pro oba měniče. Zbylým modelům úrovně Respect Cross 29 (GRAND a STRATOS) zůstává rám, který je vybaven patkou rámu s integrovaným rozhraním úchytu pro brzdový třmen typu International Standard (IS) a pro stojánek.

Pro modelový rok 2019 jsme připravili i novou pánskou a dámskou rámovou platformu Cross 29 LOGIC (modely VERTIGO, CLASSIC, HORIZON, INTEGRA a LINEA). Nová geometrie opět vnímající vyšší zdvih vidlic i širších plášťů pro naši novou kategorii Cross 29 je aplikována na rám, jehož základem je nová profilace trubek (vycházející z přetáčeného profilu dolní rámové trubky s výztuhou u spojení s hlavovou trubkou). Samozřejmostí zadní stavby jsou závitová očka pro vzpěry nosiče a blatníků.