Vabroušek byl v náročném Ironmanu v Busseltonu osmý - Author bicycles

Vabroušek byl v náročném Ironmanu v Busseltonu osmý

Letošní ironmanová derniéra se Petrovi Vabrouškovi vydařila. Triatlet z Malenovic v neděli vybojoval v australském Busseltonu osmé místo. Závod,který se konal na klasických tratích 3,8­180­42,2 kilometru, vyhrál loňský vicemistr světa z Havaje, domácí borec Luke McKenzie. Na stříbrné příčce skončil Denis Chevrot z Francie, třetí pozici obsadil Němec Per Bittner.

Železný muž ze Zlínského kraje začal podnik na jižní polokouli solidně. Po úvodním plavání byl šestnáctý.,,Plavalo se ve dvacetistupňovém moři, kde je zvýšený výskyt žraloků. Nebezpečí od těchto mořských živočichů ale hlídali záchranáři z lodí. Podmínky nám ovšem znepříjemňovaly velké vlny. Ty mně sice tolik nevadily,nicméně dosažené časy ve vodě byly o pět až deset minut horší než obvykle,“ upozornil Vabroušek.

Jak u něho bývá zvykem, v průběhu cyklistiky se posunul v průběžném pořadí dopředu.,,V silném větru a vytrvalém dešti jsem se hned na začátku jízdy na kole osamostatnil, a proto jsem byl odsouzen na nekonečnou stíhačku. Proto jsem předjel pouze dva soupeře,“ byl trochu po cyklistice zklamaný reprezentant klubu Author Tufo Trilife Zlín.

Při maratonu v Busseltonu už vysvitlo slunce.,,Na kole jsem se k největší skupině, která byla jedenáct minut přede mnou, moc nepřiblížil. V maratonu se mi ale většinu jejich členů podařilo seběhnout. Na osmé příčce jsem se ocitl v průběhu sedmadvacátého kilometru. A protože jsem na této pozici měl dostatečný náskok před soupeřem na devátém místě, tak jsem si zbytek závodu užíval. Zvlášť když jsem měl na trati aktivní podporu místních krajanů z Perthu,“ pochvaloval si Petr Vabroušek.

Ten si nyní od aktivního sportování zaslouženě odpočine.,,Do Vánoc si dávám tréninkové volno. Pak se začnu zvolna připravovat na Isramana, který mě v Izraeli čeká na konci ledna. V tomto možná nejtěžším Ironmanu na světě totiž obhajuji letošní zisk bronzové pozice,“ prozradil závěrem svoje plány na další týdny úspěšný triatlet z Malenovic.

Další novinky
arrow
19.12.2018Najľahší detský model na trhu27.06.2018ELKOV AUTHOR TEAM OVLÁDL DOMÁCÍ MISTROVSKÝ ŠAMPIONÁT30.03.2016FOR BIKES 201612.02.2016Extrémní Isrman - stříbro pro Petra Vabrouška02.02.2016Sedlo Author Summit otestováno!
Poslední videa
arrow
AUTHOR AIRMAN rámová sadaAUTHOR AIRMAN rámová sada00:57AUTHOR V-Block 360AUTHOR V-Block 36001:12