Sedlo Author Summit otestováno! - Author bicycles

Sedlo Author Summit otestováno!

Sedlo je dozajista jedna z částí kola, která nesmírně ovlivňuje jízdní komfort a celkový dojem z jízdy. Často proto necháváme sedla testovat a to nejen interně námi samotnými, než se rozhodneme novinku uvést na trh, ale i po jejím nasazení do kolekce jsme rádi za zpětnou vazbu. Portál cykl.cz pro nás otestoval model Author Summit, které najdete na horských kolech, konkrétně o velikosti 29 palců a také jako volně prodejný samostatný artikl. A jak to dopadlo? 

"Nemůžeme si odpustit poznámku o tom, že nás při pohledu na sedlo Summit napadla určitá tvarová příbuznost se sedly Fi'zi:k, model Summit je však za podstatně jiné peníze, konkrétně za cenu 650 korun. A hned na začátku zaslouží zmínku, že z hlediska komfortu zastínil testovaný model celou řadu sedel legendární italské značky. Takže pokud přemýšlíte o sportovním sedle za dobrou cenu a s nadstandardní mírou pohodlí, jste na správné adrese." 

"A nestává se tak často, aby nevyzkoušené sedlo jezdci vyhovovalo již od prvních metrů jízdy - právě Author Summit tento pocit zajistil, takže z hlediska pohodlí jednoznačně palec nahoru. Vyhovovalo nám také provedení bočnic či šířka středové části sedla. Stejně tak přesunutí na jeho úplnou špičku v extrémně prudkých výjezdech bylo bezproblémové, i zde se totiž nachází nadstandardní míra polstrování. Snad jediné, na co je třeba si zvyknout, je zmíněné prohnutí skeletu, které jezdce přirozeně usazuje do jediné ideální pozice."

Test nám samozřejmě ukázal místo ke zlepšení a zároveň potvrdil celou řadu pozitiv. Na kompletní test se můžete podívat na cykl.cz.

 

Další novinky
arrow
19.12.2018Najľahší detský model na trhu27.06.2018ELKOV AUTHOR TEAM OVLÁDL DOMÁCÍ MISTROVSKÝ ŠAMPIONÁT30.03.2016FOR BIKES 201612.02.2016Extrémní Isrman - stříbro pro Petra Vabrouška02.02.2016Sedlo Author Summit otestováno!
Poslední videa
arrow
Ako vymeniť dušu na bicykliAko vymeniť dušu na bicykli03:36Ako opraviť defektAko opraviť defekt04:38