Novinky ze stáje Whirpool Author Team - Author bicycles

Novinky ze stáje Whirpool Author Team

Polnický obsadil 98. místo na MS, mistrem je Sagan

Americký Richmond hostil letošní mistrovství světa, kam Whirlpool Author vyslal Jiřího Polnického a Tomáše Bucháčka. Závod se jel na 16,2 km dlouhém okruhu, který měl ve svém závěru tři krátká stoupání. Český národní tým nominoval celkem 7 závodníků a tím, kdo se měl pokusit získat medaili, měl být Zdeněk Štybar.

Prvních deset okruhů z celkových patnácti se v závodě nedělo nic významného, kdy se v úniku pohybovala osmička jezdců. V jedenáctém kole zvýšil peloton průměrnou rychlost o více než 5 km/h a únik vzal rychle za své. Tomáš Bucháček měl za úkol být k ruce zejména Zdenku Štybarovi pro případ případných problémů. Jiří Polnický si stále kontroloval hlavní skupinu, kde se bez
problému držel s ostatními reprezentanty. 

V posledních okruzích se začalo nastupovat, což postupně redukovalo peloton. Rozhodující okamžik však přišel v
předposledním kopci, kdy celému pelotonu ukázal záda Peter Sagan, který zdrcujícím nástupem rozhodl závod a do
cíle přijel s dostatečným náskokem a stihl si ještě plácat s dojíždějícím Zdeňkem Štybarem.

Nejlepším Čechem byl nakonec Karel Hník na 41. místě. Jiří Polnický skončil na 98. pozici a Tomáš Bucháček závod nedokončil stejně jako Roman Kreuziger a Petr Vakoč.


Mistrem ČR v madisonu je Alois Kaňkovský

V Předvečer Přilby Moravy se v Brně uskutečnilo mistrovství České republiky v madisonu, tedy bodovacím závodě dvojic. Na start závodu, který se jel na 120 kol, se Alois Kaňkovský postavil společně s Jiří Hochamannem z pražské Dukly a společně si dojeli pro mistrovský dres.

Zdroj: www.hkcycling.cz

Alois KaňkovskýMistrovství ČR v madisonuJiří PolnickýMistrovství ČR v madisonu
Další novinky
arrow
19.12.2018Najľahší detský model na trhu27.06.2018ELKOV AUTHOR TEAM OVLÁDL DOMÁCÍ MISTROVSKÝ ŠAMPIONÁT30.03.2016FOR BIKES 201612.02.2016Extrémní Isrman - stříbro pro Petra Vabrouška02.02.2016Sedlo Author Summit otestováno!
Poslední videa
arrow
Ako vymeniť dušu na bicykliAko vymeniť dušu na bicykli03:36Ako opraviť defektAko opraviť defekt04:38