Jan Strož stříbrný v Novém Městě - Author bicycles

Jan Strož stříbrný v Novém Městě

Novinka letošního Kola pro život určitě potěšila všechny milovníky horských kol volbou místa závodu. Jelo se totiž v Novém Městě na Moravě a celé zázemí bylo umístěno do Vysočina Arény, kde se mimo jiné koná i světový pohár horských kol a kde si mohli bikeři vyzkoušet soutěžní trať na vlastní kůži.


První kilometry závodu začaly pěkně zostra, protože vedly po prudkých stoupáních soutěžní pohárové trati. Po výjezdu z celého areálu novoměstské Arény, kde trasa začala nabývat parametrů charakteristických pro závody KPŽ, zavelel k útoku biker IVAR CS – AUTHOR TEAMu Jan Strož. Honzovi dokázal sekundovat pouze Pavel Boudný (Česká spořitelna - Specialized mtb) a tito dva si brzy vybudovali solidní náskok před smečkou pronásledovatelů, ve které se držel i další náš zástupce Václav Ježek.

Vedoucí dvojice si však dokázala udržet odstup od zbytku závodního pole až do posledních metrů, kde si to rozdala v závěrečné cílové rovince. Závěrečný spurt je už delší dobu silnou stránkou Pavla Boudného a ne jinak tomu bohužel bylo i tentokráte, a tak se musel Honza Strož „spokojit" s výborným druhým místem.

S necelou minutou se přihnala skupina bojující o třetí místo celkového pořadí, ve které po celou dobu závodu operoval Václav Ježek. Venca si však před příjezdem na cílovou rovinku nedokázal připravit ideální pozici pro závěrečný spurt a obsadil prakticky bez boje šesté místo. Mezi „hobíky" měl náš tým jedno zastoupení na stupních vítězů v kategorii Muži 40-49 let, kde svoji dominanci potvrdil skvěle jedoucí Tomáš Jiránek a přiblížil se tak zisku celkového prvenství.

Nejstarší část juniorského týmu do Nového Města nepřijela, protože se vydala na pohár do Zadova, ale i tak naše barvy na stupních vítězů ve Vysočina Aréně nechyběly. Své kategorie vyhráli Vanda Dlasková (děti 8-9 let), Štěpán Rozsypal a Adéla Kyselová (oba děti 10-11 let). Na druhém místě za Adélkou dokončila závod Kateřina Hladíková a na nepopulární bramborové pozici dojel Tomáš Hájek (děti 6-7 let).

Další novinky
arrow
19.12.2018Najľahší detský model na trhu27.06.2018ELKOV AUTHOR TEAM OVLÁDL DOMÁCÍ MISTROVSKÝ ŠAMPIONÁT30.03.2016FOR BIKES 201612.02.2016Extrémní Isrman - stříbro pro Petra Vabrouška02.02.2016Sedlo Author Summit otestováno!
Poslední videa
arrow
Ako vymeniť dušu na bicykliAko vymeniť dušu na bicykli03:36Ako opraviť defektAko opraviť defekt04:38