PDF Katalóg 2017
Technológie Author - Author bicycles

Technológie Author

Stejně jako v jakémkoliv jiném technickém oboru i cyklistika prožívá každým rokem velký technologický skok. Už dávno nejde jen o funkčnost komponentů či pevnost rámu, které vnímáme jako samozřejmost, ale o smysl pro detail. I v kolekci 2015 přinášíme řadu nových technologií, ať už jde o systém zavěšení zadního kola, nové závodní komponentové sady na silničních kolech, ale i např. nové vlastní sedlo Fenix na dámských krosových či horských kolech, plastové protiskluzové pedály či řidítka Spank, která byla oceněna na největší Evropské výstavě kol EUROBIKE a mnoho dalšího! Pro každou kategorii uvádíme ty nejžhavější novinky, které v sezoně 2015 na kolech Author najdete.

CELOODPRUŽENÁ KOLA 27.5“


SYSTÉM ODPRUŽENÍ MODELOVÉ ŘADY PATRIOT

Modelová řada PATRIOT dokonale následuje nejnovější požadavky vycházející z moderního stylu ježdění Trail a Enduro. Její platformou

DLP EVO PATRIOT

 je rám (designován pouze pro 27.5" kola), který používá vlastní čtyř-čepovou technologii zavěšení zadního kola DLP® (Drive Link Pivot®) s originální geometrií rámu vyvinutou pro trail a enduro styl ježdění. Pozice vahadla a hlavního cepu otáčení posunuje „virtuální cep” zavěšení vysoko nad střed šlapání a zamezuje tak pohupování zadní stavby pod šlapáním.

Takto je dosaženo optimálního poměru mezi citlivostí na nerovnosti a současně dostatečnou eliminaci vlivu šlapání na pohyb zadní stavby. DLP® zavěšení zadní stavby se vyznačuje, kromě citlivosti zadní stavby i pod brzděním, minimálním vlivem "pedal kickback" (zpětný ráz klik v průběhu komprese tlumice) a minimálním prodloužením, či zkrácením řetězu.

Další výhodou systému DLP® je nastavení pružící části tlumice mnohem nižším tlakem vzduchu či použitím měkčí pružiny. Zároveň je však téměř eliminováno používání externích funkcí tlumice, které navyšují vlastní kompresi jako je Propedal a jemu podobné – platí hlavně při šlapání v sedě.

SYSTÉM ODPRUŽENÍ MODELOVÉ ŘADY NINJA DH A NINJA FR

Ninja Frame detail frontNINJA DH a NINJA FR představují modelové řady určené pro sjezd, freeride a bikeparkové ježdění. Jejich základem je velmi nízký = hravý rám s originální geometrií vyvinutou pro extrémní ježdění. Zavěšení zadního kola je řešeno vlastním čtyř-čepovým systémem DLP® (Drive Link Pivot®).

Obě řady využívají horního vahadla s pohybem směrem vpřed a téměř horizontální polohou tlumiče. Tímto řešením je dosažena vysoká aktivita tlumiče i při malých vibracích a současně progresivní tvrdnutí tlumiče ke konci (posledních 20%) zdvihu zadního kola. DLP® zavěšení zadní stavby se vyznačuje kromě citlivosti zadní stavby i podbrzděním, minimálním vlivem „pedal ickback“ (zpětný ráz klik v průběhu komprese tlumiče) a minimálním prodloužením, či zkrácením řetězu.

Další výhodou systému DLP® je nastavení pružící části tlumiče mnohem nižším tlakem vzduchu či použitím měkčí pružiny. Zároveň je však téměř eliminováno používání externích funkcí tlumiče, které navyšují vlastní kompresi jako je Propedal a jemu podobné – platí hlavně při šlapání v sedě.

  Ninja Frame     Ninja Frame detail back

 

DRIVE LINK PIVOT®

Jedná se o systém založený na principu čtyřčepového mechanismu. Ten je charakteristický umístěním čepu mezi hlavní čep kyvné vidlice zadního kola a osu zadního kola.

Hlavním rozdílem u DLP® je právě umístění čepu (L) nad osu zadního kola. Toto řešení umožňuje posunout hlavní čep otáčení u středového složení na úroveň mezi velký a střední převodník.

Výsledkem je optimalizovaná pozice „virtuálního čepu", který ovlivňuje chování celého čtyřčepového mechanismu. DLP® s optimálně navrženou pozicí a tvarem horního vahadla dotváří celkovou charakteristiku odpružení dle určení jednotlivých modelových řad (tzv. Leverage Ratio-charakteristika zavěšení zadního kola).

DLP® zavěšení zadní stavby se vyznačuje, kromě citlivosti zadní stavby i pod brzděním, minimálním vlivem „pedal kickback" (zpětný ráz klik v průběhu komprese pružící-tlumící jednotky) a prodloužením či zkrácením řetězu.

Freestyle rám

FREESTYLE

PLATFORMA FREESTYLOVÝCH RÁMU

Všechny rámy byly spolu-vyvinuty špičkovými freestylovými jezdci s odhodláním vytvořit nejkvalitnější rámy s ohledem na pevnost, váhu a geometrii. Bylo zničeno mnoho prototypových rámu, aby se podařilo nalézt nejlepší rovnováhu mezi všemi zmíněnými a zásadními atributy. K výběru jsou rámy pro průměry kol 20", 24" a 26".

MATERIÁL A ZPRACOVÁNÍ RÁMU

Ušlechtilá, na zakázku zeslabovaná ocel 4130 (chromolybden) s tepelným zpracováním hlavové trubky, domečku šlapacího středu a koncovek rámu.


RÁMOVÁ TECHNOLOGIE ESS - PRODLOUŽENÁ SEDLOVÁ VZPĚRA

Konstrukční prvek v podobě prodloužených sedlových vzpěr umožňuje navýšit celkovou pevnost jednoho z nejvíce namáhaných spojů rámu. Tímto jednoduchým řešením dojde ke zvetšení styčných ploch mezi horní a sedlovou trubkou a sedlovými vzpěrami. Jejich těsným provázáním vzniká konstrukční vazba vykazující zvýšenou odolnost vůči silám působícím za jízdy.

RÁMOVÁ TECHNOLOGIE SCR - CHYTRÁ CESTA VEDENÍ TAHŮ

Zdánlivě nepodstatný detail, jakým je vedení tahu brzd a razení, muže mít negativní dopad na funkčnost primárních mechanismu kola. Na základě dlouhodobých praktických testu a počítačových simulací, jsme zvolili u všech kategorií rámu ideální cestu vedení tahu s ohledem na jejich velikost, typ a určení.

FAT bike

FAT BIKE KONCEPT

Model Su-Mo reaguje na nejnovější trend "sněžných" kol. Námi vyvinutý ocelový rám s vlastní geometrií nabízí jedinečné svezení ať už v zimě nebo létě. Velmi nízký tlak v 4" pneumatikách umožňuje jedinečné svezení, které se pro spoustu bikerů stalo a stane závislostí!

VNITŘNÍ UCHYCENÍ KOTOUČOVÉ BRZDY

Přítomnost úchytu kotoučové brzdy uvnitř trojúhelníku zadní stavby přináší desénovou i konstrukční čistotu při využívání kotoučových brzdových systému. Toto řešení umožňuje lépe ochránit tělo brzdy i brzdové vedení před poškozením a zároveň se stará o dokonalé vizuální spojení komponentu a rámu.


AUTHOR KARBON ROAD - MODELY CHARISMA


V roce 2015 přicházíme s 3. generací karbonové silniční rámové platformy AUTHOR pro modely CHARISMA 77, 66 a 55 v různé pevnostní úrovni a kvalitě použitého karbonového materiálu. Rám je výsledkem spolupráce značky AUTHOR s průmyslovým designérem Ing. Pavlem Sajtákem.

Konstrukční prvky rámu CHARISMA

 • Vedení lanek pro oba měniče i zadní brzdu uvnitř rámu (ICR – Inner Cable Routing)
 • Uchycení předního měniče tzv. „Braze On" způsobem neboli přímou montáží
 • Širší středové pouzdro 86,5 mm kompatibilní se standardem SHIMANO PF SM-BB91-41
 • Příprava pro umístění baterie pro elektronické sady Shimano Di2 na spodní hraně levé řetězové vzpěry, nebo v sedlovce rámu
 • Kónická hlavová trubka kompatibilní s kuželovým sloupkem vidlice 1,5" tapered
 • Nerezová kovová ochrana integrovaná přímo do stěny rámu sloužící k jeho protekci proti poškození řetězem
 • Aerodynamicky tvarovaná přední vidlice
ROAD   ROAD   ROAD

AUTHOR DURAL ROAD - MODELY AURA

Modelová řada Aura je postavená na duralových rámech vlastních forem. Při jejich tvorbě bylo cílem přijít s novou geometrií rámu, která by vyhovovala sportovním i rekreačním cyklistům. Vedeni snahou o co nejnižší hmotnost, používáme pro rámovou platformu AURA 55, 44, 33 a 22 třikrát zeslabovaný (triple butted TB) dural 6061.

Konstrukční prvky rámu AURA

 • Kónická hlavová trubka kompatibilní s kuželovým sloupkem vidlice 1,5“ tapered
 • Výrazný sloping předního trojúhelníku
 • Aerodynamicky tvarovaná přední vidlice
 • AURA 55 a 44 stojí na karbonových vidlicích
 • Rámová platformu AURA je na trhu v široké škále velikostí: 480, 500, 520, 540, 560 a 580 mm.
 • Velikosti označuje délku sedlové trubky od středu středového složení po její vrchol

AUTHOR KARBON MTB

Pevný karbonový rám, tzv. „hard tail“, designovaný specificky pro MTB kola je vyroben technologií AUTHOR MONOCOQUE CARBON TECHNOLOGY. Jedná se o spojení předního rámového trojúhelníku s řetězovou a sedlovou vzpěrou do jednoho kusu skořepinové konstrukce rámu.


Konstrukční prvky:

 • Rozhraní úchytu brzdového třmene typu Post Mount na levé řetězové vzpěře připravené pro 6” kotouč
 • Zadní stavba připravená pro pevnou osu standardu 12 x 142 mm
 • Kónická hlavová trubka kompatibilní s kuželovým sloupkem vidlice 1,5” tapered
 • Vnitřní vedení lanek (nerušící design rámu) pro oba měniče vedené horní rámovou trubkou
 • Řetězová vzpěra, která je na pravé vnější straně zužovaná a je tedy připravena pro použití 30, ale i 20 rychlostí (prostor pro troj., resp. dvojpřevodníky)
 • Středová spojka široká 73 mm představuje nastupující standard a navýšení tuhosti středové spojky
 • Nerezová kovová ochrana integrovaná přímo do stěny rámu sloužící k jeho protekci proti poškození řetězem
 • Vedení hadičky zadní brzdy vně rámu nejkratší možnou cestou k brzdovému třmenu
 • Otvory v můstcích sedlové a řetězové vzpěry a závit v patce rámu pro vzpěry blatníků
MTB CARBON   MTB CARBON 27.5   MTB CARBON

AUTHOR DURAL MTB

 • Specifická je geometrie MTB rámu nabízí nový rozměr "bajkování"
 • Vybrané modely mají lukovitě prohnutý rám 
 • Rozhraní úchytu brzdového třmene typu Post Mount (PM) na levé řetězové vzpěře připravené pro 6” kotouč integrovaného do patky rámu
 • Kónická hlavová trubka kompatibilní s kuželovým sloupkem vidlice 1,5” tapered
 • Pevná výztuha zadní stavby – vzpěra mezi sedlovou a řetězovou vzpěrou na levé straně rámu
 • Velká část MTB modelů má pro rok 2015 úplně nový rám a geometrii, která je specificky vyladěna podle rozměru kol, pohlaví a použití
MTB 26   MTB 26  MTB 26

Konstrukční prvky Author Sport Lady (ASL) rámu:

 • Rozhraní úchytu brzdového třmene typu Post Mount (PM) na levé řetězové vzpěře připravené pro 6” kotouč integrovaného do patky rámu
 • Kónická hlavová trubka kompatibilní s kuželovým sloupkem vidlice 1,5” tapered
 • Pevnostní výztuha zadní stavby – vzpěra mezi sedlovou a řetězovou vzpěrou na levé straně rámu
 • Použitým materiálem je „double butted“ (dvakrát zeslabovaná stěna rámu) pro maximální úsporu hmotnosti
MTB ASL   MTB ASL   MTB ASL

VÝHODY ROZMERU 27.5” VOČI ĎALŠÍM ROZMEROM KOLIES MTB

27,5” vs. 26”

 • Vyššia stabilita
 • Lepšia priechodnosť terénom
 • Nižší valivý odpor
 • Bicykel lepšie "ťahá"

27,5” vs. 29”

 • Lepšia ovládateľnosť
 • Jednoduhší dizajn/konštrukčné riešenia pevných a FSX rámov
 • Presnejšie ladenie kinematiky FSX rámov

AUTHOR KARBON CROSS


Karbónový rám 2. generácie pre modely SYNERGY a AVION dostal pre rok 2015 nový dizajn. Typická je tu prehnutá partia hornej časti rámu - horná rámová trubka plynulo prechádza do sedlovej vzpery. Opticky tak pripomína prehnutý tvar luku, má výrazný sloping a zaujímavý tvar. Vďaka slopingu získáva rám na tuhosti.

Konštrukčné prvky rámovej platformy CROSS

 • Integrovaný úchyt brzdového strmeňa typu Post Mount (PM) pre 6” kotúče
 • Kónická hlavová trubka kompatibilná s kužeľovým stĺpikom vidlice 1,5” tapered
 • Vnútorné vedenie laniek (neruší dizajn rámu) pre obidva meniče hornou rámovou trubkou (TT ICR = „Top Tube Inner Cable Routing“)
 • Nerezová ochrana reťazovej vpery proti poškodeniu reťazou
 • Vnútorný priemer sedlovej trubky 27,2 mm, vonkajší priemer v mieste podsedlovej objímky 31,8 mm
 • Stredové puzdro široké 73 mm
 • Závity v pätkách rámu a v mostíkoch sedlovej a reťazovej vzpery pre možnosť použitia blatníkov
 • Model AVION má lanko pre zadnú V-brzdu vedené vnútrom rámu a sedlová vzpera je v tomto prípade vybavená pätkami pre čapy V-brzdy
CROSS   CROSS ALLOY      CROSS

AUTHOR E-BICYKLE

Vytvorili sme vlastný dizajn a koncepciu rámov, ktoré sú profilovo, dizajnovo a funkčne zaujímavé. Návrh vyžadoval výrobu foriem pre hydroformné tvarovanie hliníkových trubiek pod označením ALLOY 6061 HYDROFORM DESIGN. V segmente elektrobicyklov ponúkame variant s pánskym rámom (AUTHOR ELEMENT) a dámskym rámom LST „Low Step Through" s ľahkým nástupom na bicykel (AUTHOR ELECTRA)

Konštrukčné prvky:

 • Rámy sú vybavené všetkými potrebnými prvkami pre touringové a mestské bicykle
 • Závitové očká v sedlových a reťazových vzperách pre vzpery nosiča a integrovaný zámok
 • Závity v pätkách rámu pre vzpery blatníkov
 • Platforma pre pripevnenie stojanu za stredovým puzdrom
 • Reťazová vzpera vybavená návarkou pre zaistenie celokrytu prevodníka a reťaze
 • E-BIKE systém japonskej značky SR Suntour
 • Zvýšenie citlivosti senzoru krútiaceho momentu ATS = Active Torque Sensor
 • Rýchlejší infračervený prenos dát do riadiacej jednotky
 • Nový displej s diaľkovým ovládaním a podporou pri chôdzi s bicyklom - Walk assist
 • Motor 250W, 36V
 • LCD displej
 • 36V, 8,0 AH, 290Wh Li-ion Sanyo batéria

E-BIKE  E-BIKE